Looking For Anything Specific?

Diş sıkmaya karşı botoks tedavisi | Beklentiler.com


Geçmeyen baş ve çene ağrısına sebep olabilen diş sıkmalarının botoks ile tedavi edilebileceğini belirten Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran, tedavi ile ilgili bilgiler verdi.

Diş sıkma (bruksizm) oldukça yaygın görülen bir problemdir. Toplumun neredeyse yarısında, yaşamlarının belli dönemlerinde görülen bu yaygın problemde, kişi istemsiz olarak dişini sıkar ve gıcırdatır. Stres belirtisi olarak da ortaya çıkabilen diş sıkması, endişelenme, bir işe konsantre olma, uyuma ya da sinirlenme durumlarında kişiyi etkileyebilir.

Diş sıkmasının belirtileri

- Uykuda kullanılan ağız aparatları bozulur.

- Baş ağrısı, çene eklemi, kulağa yansıyan ağrı

- Yüzde, şakaklarda ağrı, sertlik hissi

- Çiğnerken çenede ağrı

- Sıcağa ya da soğuğa duyarlı dişler

- Bozulmuş diş minesi

- Dil kenarlarında ısırılmaya bağlı izler

- Yanak mukozasında ısırılmaya bağlı izler

Diş sıkmasını etkileyen durumlar arasında; obstruktif uyku apnesi, stres, öfke, anksiyete, konsantasyon gerektiren durumlar, diş tedavisi sonrası oluşan yükseklikler, uygunsuz ilaç kullanımı ve uyku problemleri sayılabilir.

Masseter botoks uygulaması dünyada çok yaygın olarak uygulanmaktadır. 6-8 ay gibi bir süre kişi rahat eder. 3-4 uygulamadan sonra kas hacmi küçülecektir ve bir süre sonra nedenlerle de ilişkili olarak kişinin botoksa olan ihtiyacı azalacaktır. Kozmetik nedenlerle de masseter kasına toksin uygulanır. Yüz V-shape dediğimiz ters üçgen şekline yaklaştırılır. Kadınlarda V-shape daha feminen ve güzel bir görüntü oluştururken, erkeklerde güçlü çene tercih edilir. Yine masseter kasları çok çalışan bir erkekte görüntü rahatsız edici olabilir. Bazen de sağ veya soldaki kas daha aktif çalışarak yüz de asimetrilere yol açar. Toksin uygulamasıyla bu kusurlar düzeltilir.


Etiquetas: diş sıkma,bruksizm,stres,gıcırdatma,Diş sıkmasının belirtileri,ednişe,uyuma,sinirlenme,ağız aparatları,sertlik hissi,baş ağrısı,çene ağrısı,duyarlı dişler,diş minesi,uyku apnesi,öfke,anksiyete,konsant
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare