Looking For Anything Specific?

Doğa Rutkay Kamal: Biraz da akışına bırakın | Beklentiler.com


Oyuncu Doğa Rutkay Kamal, sosyal medya hesabından ikizleri Rutkay Kerim ve Piraye'nin fotoğrafını yayınlayarak, çocuklarının kahvaltı alışkanlıklarıyla ilgili bilgi verdi. Mutlu aile pozlarını Instagram hesabından yayınlayan oyuncu, zaman zaman annelik tecrübelerini ve çocuk büyütmenin zorlukları üzerine de bir takım önerilerde bulunuyor.

"Ben katı bir anne değilim”

Bu kez ikiz çocuklarının kahvaltılarıyla ilgili bilgi veren Doğa Rutkay Kamal, "Ben katı bir anne değilim" diyerek şu satırları yazdı: "Her sabah mutlaka yumurta, peynir yiyecekler, yok efendim. '2 dilim ekmek şart' filan gibi zorlamalar yapmıyorum. Hatta bazı sabahlar sütlaç yapıyorum, bazen meyveli tart, bazen bir kek…

Zorlayan, keskin kuralları olan (uyku disiplini ve teknoloji hariç) katı bir anne değilim. Hatta iki yaşla beraber gelen, itiraz, çok bilmişlik, huysuzluk safhalarını da onlarla inatlaşmayarak geçen biriyim.

Tavsiyem; Zorlamayın, inatlaşmayın, hallerinden anlamaya çalışın, biraz da akışına bırakın. Keyiflerine göre yesinler ya da az yesinler. Lütfen televizyon, ipad ve telefon gibi aletlerden uzak tutun.

Konuşarak, anlatarak kuklalarla, masallarla ve kitaplarla yemek alışkanlığı kazandırmaya çalışın.”


Etiquetas: doğa rutkay kamal,magazin,anne,sosyal medya,paylaşım,çocuk yetiştirme,oyuncu
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare