Looking For Anything Specific?

Genç dönüşüm projesi hayata geçiyor | Beklentiler.com


Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) iş birliği ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) teknik desteğiyle hayata geçirilecek olan Genç Dönüşüm projesi, ücretsiz olarak bilişim alanında tecrübe edinmek isteyen gençlere gerekli alt yapı ve donanımı kazandırmayı hedefliyor.

Geleceğin bilişim meslekleri eğitimi

Tamamı ücretsiz olarak sunulacak olan Genç Dönüşüm Eğitim Programı kapsamında, geleceğin bilişim meslekleri alanlarında eğitim verilecek. Program, STEM (fen, teknoloji, mühendislik, matematik) alanlarında eğitim gören ve bu alanlarda iş arayan, yeni mezun ya da çalıştığı şirkette bu mesleklere geçiş yapmak isteyen tüm gençlerin katılımına açık olacak. Eğitimler çevrimiçi sınıflarda Temmuz-Ekim 2020 ayları arasında yapılacak.

Bilişim alanına nitelikli insan yetiştirmeyi amaçlayan program kapsamında, yedi ayrı sınıfta eğitim alacak olan 150 genç, 4 ay boyunca teknik ve uygulamalı eğitimler alacak. Bunların yanı sıra, bilgisayar, liderlik, iletişim, problem çözme, markalaşma, pazarlama, özgüven, motivasyon ve kararlılık becerilerini de uzman eğitmenler aracılığıyla geliştirecek. Azim ve istek gerektiren bir eğitimin ardından mezun olmaya hak kazananlar, program desteğiyle iş hayatındaki yerlerini alacak ve istihdama kazandırılacak. Program bu doğrultuda, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan '1 Milyon Yazılımcı Projesi'ne de katkı sağlayamayı hedefliyor.

Genç Dönüşüm Eğitim Programı'ndan başarıyla mezun olan öğrenciler TİSK ve Wtech himayesinde mentorluk programına alınacak ve programdan başarıyla mezun olanlar için ek olarak global sertifikasyon imkanı da sağlanacak. Mezun adaylar ise iş bulma konusunda desteklenecek ve bir yıl süresince iş yerinde mentorluk programı ile de destek verilecek.


Etiquetas: kariyer,istihdam,bilişim,eğitim,ücretsiz,program,Genç Dönüşüm Eğitim Programı,kadın,online,çevrimiçi
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare