Looking For Anything Specific?

Türk yapımı filmler Cannes'da tanıtılacak | Beklentiler.com


Koronavirüs salgını nedeniyle online olarak düzenlenecek olan Cannes Film Festivali, 22-26 Haziran tarihleri arasında 60 ülkeden 8 bin 500 sinema profesyoneli ile 250 satış temsilcisini buluşturacak.

Festivalde bu yıl film yarışması ise yer almıyor.

Filming in Turkey tanıtımı yapılacak

Festivalin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı iş birliğiyle organize edilen Türkiye bölümünde Filming in Turkey tanıtımı yapılacak. Yabancı film yapımcılarına Türkiye'de harcadıkları tutarın yüzde 30'una kadarının iade edilebilmesine imkan sağlayan yeni sinema yasası Yabancı Film Yapım Desteği de uluslararası alanda tanıtılacak.

Türkiye bölümünde ayrıca Türk sineması yapımları uluslararası alanda görücüye çıkacak. 7. Koğuştaki Mucize ve Ailecek Şaşkınız gibi Türk yapımı ödüllü filmler de tüm dünyanın beğenisine sunulacak.

Son filmi Kız Kardeşler olan, 2019 yılında Berlin Film Festivali'nde büyük ödül için yarışan Emin Alper de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen yeni film projesi "Balkaya" ile Cannes Film Festivali'nin önemli bölümlerinden Cinefondation L'Atelier film geliştirme programında yer alacak.


Etiquetas: film,festival,cannes,film festivali,yönetmen,yapım,türk,uluslararası,turizm bakanlığı,ödüllü,online
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare