Looking For Anything Specific?

Yeşil çayın sırları | Beklentiler.com


Son zamanlarda Japonların uzun ve mutlu yaşamalarının sırlarını paylaşan Ikigai'yi elimden bırakamıyorum. Bu kitap sanırım zamanla benim de İkigai'mi bulmamı sağlayacak…

Kitabın her sayfası hayat için ayrı bir ipucu içeriyor elbette; ama ben şu an "Yeşil çayın sırları” başlığına tutulmuş durumdayım ve sizinle de paylaşmadan edemedim. Sağlıklı yaşam ya da sadece diyet yaptığımız zamanlarda demirbaşlarımızdan biri yeşil çay. Şimdi okuyacağınız her şey işte bu enfes çayla ilgili. O zaman bir fincan yeşil çay hazırlayın; bir yandan içelim, bir yandan nasıl şifa oluyormuş öğrenelim.

Yeşil çayın sırlarını keşfedin

Yeşil çay bardağımıza nasıl geliyor

Şöyle ki, yeşil çay, Çin'de bin yıldır tüketiliyor. Dünyanın geri kalanı ise, bu mucizevi faydaları olan bitkiyi birkaç yüz yıldır tanıyor.

Elbette bu bitki de içecek olup bardağımıza dökülmeden önce bir süreçten geçiyor. Öncelikle fermente edilmeden kurutuluyor ve bunun sonucu olarak da, diğer çayların aksine kurtulduktan ve ufalandıktan sonra bile aktif bileşenlerini muhafaza ediyor.

Bu ufalanmış bitkiyi demliyor ve içiyoruz. Sonrası işte hep sağlık, sıhhat…

Yeşil çayın sırlarını keşfedin

Yeşil çayın sağlık sırları

Her gün yeşil çay içmek, vücudumuzdaki serbest radikalleri azaltarak gençliğimizi korumamızı sağlar. Bu kuşkusuz yeşil çayın sağlığımıza faydası konusunda söylenecek en temel şey. Bunu ise işte sağlığımıza sağladığı şu faydalarla sağlıyor:

- Kolesterolü kontrol eder.

- Kandaki şeker seviyelerini düşürür.

- Dolaşımı arttırır.

- C vitamini bakımından zengin olması sebebiyle gribe karşı korur.

- Florit içeriğiyle kemik sağlığını destekler.

- Bazı bakteriyel enfeksiyonlara karşı koruyucudur.

- UV etkisine karşı koruyucudur.

- Temizleyici ve idrar söktürücü etkiye sahiptir.

Yeşil çayın sırlarını keşfedin

Zorunlu not

Kendimi bu bilgiyi de eklemek zorunda hissettim: Yüksek polifenolleriyle beyaz çay, yaşlanmaya karşı daha etkili olabilir. Gerçek şu ki, dünyadaki en büyük antioksidan gücüne sahip doğal ürünü kabul edilir. Denilebilir ki, bir fincan beyaz çay, on iki bardak portakal suyuyla aynı etkiye sahiptir.

Öyleyse her gün bir fincan yeşil ya da beyaz çay içmekte fayda var. Sağlıklı beslenme, günümüzün tartışmasız en önem verilen konusu. İnsan giderek kirlenen ve zorlanan hayatın içinde bir şeylerin arayışına girmiş durumda. Mevzu kendini tanımaya çalışma çabası aslında. O halde bir fincan yeşil çayla hücrelerimiz gençleşe dursun, biz de kendi iç dünyamızın keşfine çıkalım…

Sağlığınıza…

Damla Karakuş

özel içeriğidir.
Etiquetas: yeşil çay,beyaz çay,sağlığa faydaları,kolesterol,gençlik,portakal suyu,insan,kendini tanımaya çalışma,iç dünyayı keşif,yeşil çayın sırları,kitap,kk özel
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare