Looking For Anything Specific?

Evde çalışırken verimliliğinizi arttıracak 5 yöntem | Beklentiler.com


Korona virüsün etkisiyle çoğu kişi daha izole ortamlarda çalışmaya ve işlerini evden yürütmeye başladı. Hal böyle olunca evde çalışmanın zorluklarıyla da yüzleşmiş olduk. Çalıştığınız ortama benzer bir ortam yaratabilmek ve kendinizi uyaranlardan uzak tutmak son derece önemli. İşte, birkaç yöntemle odağınızı işinize vererek verimliliğinizi artırmanın yolları…

1. Çalışma saatlerinizi belirleyin

Her gün işe giderken yaptığınız rutinleri takip edin ve sabahları aynı saatte uyanarak güne başlayın. Yolda harcadığınız zamanı doldurmak için ise kendinizi bir kahveyle ödüllendirebilirsiniz. Ardından iş saatinizde bilgisayarın başına oturmayı kendinize kural edinin ve işlerinizi hiçbir zaman ertelemeyin.

2. Rahat bir oturma düzeninden uzak durun

Evde çalışmak evin her bölümünü rahatlıkla kullanma hakkı tanıyor olabilir. Mümkünse evinizin tek bir bölümünü çalışma alanı haline getirin. Kanepelerden ve yataklardan uzak durmakta fayda var. Özellikle televizyonun açık olmasından ve dikkat dağıtıcı diğer uyaranlardan uzak durmaya çalışın.

3. Kılık kıyafetinize özen gösterin

Evde tabi ki işe gittiğiniz kıyafetlerle çalışmayın ama pijamayla da bilgisayar başına geçmeyin. Bakımlı ve temiz bir şekilde güne başlamak, çalışmasanız bile özgüveninizi artırmaya yardımcı olacaktır. Bu yüzden üzerinize rahat temiz bir kıyafet giyip saçlarınıza şekil verin ve kendinizden emin bir şekilde çalışmaya başlayın. Hem belli mi olur aniden bir online toplantıda bulabilirsiniz kendinizi :)

4. Çalıştığınız ortamı sık sık havalandırın

Çalıştığınız ortamın oksijen seviyesini yükselterek verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Seçtiğiniz çalışma alanında pencere olmasına dikkat edin ve hatta etrafınıza birkaç bitki ile enerjinizi yükseltmeye özen gösterin.

5. Ortamın aydınlık olmasına dikkat edin

Karanlık bir ortam uykunuzun gelmesine sebep olabilir ve hafif miskinlik katabilir. Bu yüzden yeterli ışık alan bir alan ya da aydınlatıcı ile bunu sağlamak fayda sağlayabilir. Önemli olan bilgisayarınızın ekranına vuran ışıklara engel olup ortamın aydınlık kalmasına özen göstererek dikkat seviyenizi artırabilirsiniz.

özel içeriğidir.
Etiquetas: kariyer,home-office,evde çalışmak,yaşam,koronavirüs,aydınlık,oksijen,havalandırma,bitki,verimlilik,dikkat,motive
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare