Looking For Anything Specific?

Kilo vermek için yürüyüş hakkında bilmeniz gerekenler | Beklentiler.com


Yürüyüş yaparak ne kadar kilo verebileceğiniz kişiden kişiye değişir, ancak bir tempolu yürüyüş rutini kilo vermek için kersinlikle işe yarar. Erkekler, kadınlara göre daha hızlı kilo verme eğilimindedir.

Yürüyüşün kilo verme çabalarınız için gerçekten işe yaramasını sağlamak için bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Daha fazlasını yapın.

İstediğiniz kiloyu verebilmek için kaç adım, metre veya saat yürümeniz gerektiğine dair sihirli bir formül yoktur. Başlangıç ​​olarak, anahtar şu anda yapmakta olduğunuzdan daha fazlasını yapmaktır. Bütün gün ayaklarınızın ucunda olduğunuz bir işiniz varsa, bundan daha fazlasını yapmanız gerekir. Ancak yerleşik bir masa işiniz varsa, akşam yemeğinden sonra her akşam bir yürüyüş gerçek sonuçlar gösterebilir.

Sağlık nedeniyle günde yaklaşık 10.000 adımlık bir yürüyüş hakkında çok şey söylendi. Hedefiniz kilo vermek ise, muhtemelen bundan daha fazlasını isteyeceksiniz. Ama oradan başlamanıza gerek yok. Önce en az yürüyebileceğiniz mesafeyi belirleyin. Normal bir günde yalnızca 3.000 adım atıyorsanuz, ertesi gün 10.000 adım atmaya çalışmayın. Bu gerçekten cesaret kırıcı olabilir. Bir hafta boyunca her gün 5.000'i hedefleyin. Ve daha sonraki haftalar bunu arttırmaya çalışın.

Aralıklı yürüyüş yapın

Kilo vermenin en iyi yollarından biri, aralıklarla kendinizi zorlamaktır. Daha yavaş yürüme periyotlarıyla birlikte daha hızlı yürüme periyotları uygulayın. Araştırmalar, aralıklı yürüyüş yapanların, aynı hızda tempolu yürüyüş yapan insanlardan daha fazla kilo verdiğini göstermektedir. Tabii ki, gerçekten vücut kompozisyonunuzu değiştirmek istiyorsanız, yaşamınıza kuvvet egzersizleri eklemek isteyeceksiniz. Egzersizler daha hızlı yürümenize yardımcı olacaktır. Ayrıca stres, uyku ve yiyecekleri iyi yönetmenin de kilo kaybına katkıda bulunduğunu unutmayın.

Rutin haline getirin

İlk başta kilo vermek için her gün bir saat yürümek zorunda değilsiniz, ancak her gün yürüme alışkanlığına sahip olmak önemlidir. Haftanın bazı günlerinde sadece 10 veya 15 dakika yürüyor olsanız bile, günlük rutininizin bir parçası haline getirin.

Yürüyüşe sadece egzersiz gözüyle bakmayın. Mümkün olan her yerde yapın; arabanızı AVM'de girişin uzak noktasına parkedin, işe giderken mümkün olduğunca yürüyün... Merdiven çıkmak o kadar tanıdık bir tavsiye ki arka planda kaybolabilir, ancak düz bir yüzeyde yürümekten daha fazla kalori yakar ve bacak ve kalça kaslarını da geliştirmeye yardımcı olur.

Koşmanıza gerek olmasa da, yürüme hızınızı artırmak daha fazla kalori yakabilir çünkü kalp atış hızını artırır. Ancak endişelenmeyin, koşmaya gerek yoktur, orta derecede yoğun bir hızla yürüyerek iyi bir egzersiz yapabilirsiniz.

[email protected]

özel içeriğidir.
Etiquetas: spor,egzersiz,yürüyüş,tempolu,rutin,aralıklı yürüyüş,kalori,kilo verme,zayıflama,ipucu,kadın,sağlık,adım
Fuente: www.kadinvekadin.net

Kommentar posten

0 Kommentare